Miks on oluline kanda saunas mütsi?

Saunamütsiga inimene näeb laval omamoodi humoorikas välja – nagu päkapikk istuks
õrrel! Aga me kannaksime mütsikest kõik, kui teaksime, et siis ei näpista tige leil kõrvasid, juuksed ei saa kahjustada ja isegi vererõhk püsib tänu sellele kontrolli all.

Suur osa naisi-mehi mõtleb kindlasti, et tule taevas appi – sauna ja mütsiga?! Kui kuum teeb liiga, võib ju lavalt putku pista. Ja et juuksed kõrbema ei läheks, võib need enne leiliruumi minekut märjaks teha. 

Just seda viimast ei soovitata sugugi teha! Kui juuksed märjad, on ülekuumenemise tõenäosus suurem kui kuiva peaga. Seega on mütsi kandmine märja peaga veel eriti soovitatav. Saunamütsi peamine eesmärk ongi kaitsta pead ülekuumenemise eest. Saunalaval mütsita istudes võib lihtsalt kuumarabanduse saada!

Juustele tervislik 

Saunamütsi teine ülesanne on juuste kaitsmine. Ilma mütsita võib juuste temperatuur laval istumise ajal tõusta saunaõhu temperatuuri lähedale. See on juustele kahjulik: need võivad muutuda kuivaks ja kergesti katkevateks. Eriti ohustatud on sellest loomupäraselt kuivad juuksed. 
Juhtnööri pikajuukselistele: ei piisa vaid peanupu katmisest, mõistlik on keerata juuksed krunni ja peita see enne leilitamist täielikult saunamütsi alla. See aitavat juuste kõrvetamise vastu suurepäraselt. 

Vastupidavus

Saunamütsi kandes suudad Sa kuumas lavaruumis kauem vastu pidada ja kehal higistada lasta. Mida rohkem Sa saunas higistad, seda rohkem toksiine kehast väljub. Mütsi mitte kandes kuumeneb keha laval olles palju kiiremini ning seetõttu võid lavalt lahkuda tihti enne, kui keha üldse kuumaks saab.

Pea meeles – pea on ainus kehaosa, mida ei soovitata kuumas saunas hoida kaitsmata, kuna kõrge temperatuur võib põhjustada iiveldust ja peapööritust!

Allikas: Saunamaailm, Saunatrip

Eelmine
Miks ujumine on kasulik?
Järgmine
Mikroukiud ehk mikrofiiber rätik

Vastused puuduvad

Email again: